LEPŠÍ BÝT V PEKLE ŠÉFEM, NEŽ V NEBI BLBCEM......SIMSALABIM!


Jo a pozn. Reklamy na svůj blog laskavě pište sem a nikam jinam...!

Červen 2007

Po delší době...výhra

27. června 2007 v 18:48 | Marfy |  Moje výhry
Díky díky díky

Adoptovala sem prase =o)

27. června 2007 v 18:40 | Marfy |  Moje žblepty
Tady si můžete adoptovat jakékoli zvíře :-P


Výhry za 14. bleskovku

27. června 2007 v 14:57 | Marfy |  Soutěžě
Trvalo to kapku déle mno....ale sou hezký že?

O mailových řetězcích

24. června 2007 v 21:59 | Marfy |  Srandičky
To mi jednou poslala kámoška, tak sem se docela pobavila :)

Chtěl bych poděkovat všem, kteří mi v roce 2005 a 2006 posílali maily
"nepřetrhni řetěz" a "pošli dál"!
Díky vaší dobrotě jsem přestal pít Colu
od té doby co jsem se dozvěděl, že se s ní čistí skvrny na WC!
Už ani nechodím moc do kina, protože se bojím, že si sednu na jehlu infikovanou AIDS!
Potím se, protože už nepoužívám deodoranty, když jsem se dozvěděl,
že podporují rakovinu!
Už neparkuji v krytých parkovištích, protože se bojím,
že mi někdo daruje parfém, aby mě nadrogoval a okradl!
Všechny moje úspory jsem dal na účet Amy Bruce, chudého dítěte, co čeká na transplantaci srdce už aspoň po 7000-té (zajímavé je, že od roku 1995 je jí stále 7 let)!
Můj mobil Nokia, co jsem měl dostat zadarmo,
stále nepřišel a ani lístky do Disneylandu!
21x jsem přeložil oslavu mých narozenin,
neboť stále čekám na donášku vína zdarma
a všichni moji přátelé jsou na mě naštvaní!
Zapsal jsem svoje jméno do dopisu s dalšími 3000 jmény
na záchranu veverky z Mozambiku,
která má vyhynout a která je vlastně tak vzácná,
že ji nikdo nikdy neviděl !
Dozvěděl jsem se po 170-té, že Seznam.cz mi zruší mailovou schránku,
ale stále se nic nezměnilo!
Už znám recept jak najít spřízněnou duši (stačí napsat jeho jméno na papír
a poškrábat si zadek a přitom se točit ve směru hodinových ručiček okolo Renaulta 4L)!
Měl jsem neštěstí přibližně 3000x a jsem mrtvý 67x,
protože jsem nikdy neodeslal maily dál a už vůbec ne do 24 hodin!

Děkuji vám, ale už s tím jděte do pr... !!!


The Rembrands - I`ll Be There For You

21. června 2007 v 14:26 | Marfy |  Mix
Myslim, že všichni poznají :))
Mooc hezké že ♥

Shrek Třetí - soundtrack

21. června 2007 v 14:02 | Marfy |  Mix
Příde mi, že tamty soundtracky byly lepší...

14. bleskovka

19. června 2007 v 20:07 | Marfy |  Soutěžě
3 jednoduché otázky, tak si NECHTE ZÁLEŽET
1. Učíte se ve škole ještě?
2. Mam změnit design? Jak?
3. Můžeš pro mě hlasovat pls na snoopy-socool.blog.cz

vyhrávají první dva!

Stonehenge

18. června 2007 v 14:13 | Marfy |  Zajímavosti a záhady
Stonehenge je megalitický památník z doby neolitu a doby bronzové, který se nachází poblíž Amesbury v anglickém kraji Wiltshirea, asi 8 mil(13km) severozápadně od Salisbury. Skládá se z opevnění obklopující kruhový soubor velkých stojících kamenů a je jedním z nejslavnějších prehistorických míst na světě. Archeologové si myslí, že stojící kameny byly postaveny mezi lety 2500 př.n.l. a 2000 př.n.l. ačkoli obklopující kruhový zemní násyp a strouha, které tvoří nejčasnější část památníku, byly vytvořeny asi kolem roku 3100 př.n.l.
Místo a jeho okolí bylo přidáno k seznamu UNESCO Místa světového dědictví v roce 1986 na společném seznamu s památníkem Avebury henge a je také zákonem chráněnou památkou uvedenou v seznamu starobylých památek.
Stonehenge sám je vlastněn a spravován úřadem pro kulturní dědictví Anglie zatímco obklopující půda je vlastněna Národní správou majetku.
Kameny stojí uprostřed obrovského kruhu (100m v průměru), který je trvořen příkopem a valem. Ten je nyní vysoký pouze 0,6m.
V severovýchodní straně je 10m široká mezera. Stonehenge je tvořeno dvěma kamennými kruhy a dvěma podkovami. Uprostřed vnitřní podkovy leží kámen zvaný Oltář.

Keltský horoskop II.

14. června 2007 v 16:29 | Marfy |  Zajímavosti a záhady
23.9.
OLIVA (diskrétní a vyrovnaná)
Oliva dříve velmi uctívaný strom, je symbolem moudrosti, blahobytu, slávy a silného zdraví. Lidé narození v tomto znamení jsou symbiózou krásy, pochopení a rozumu. Mají snad ze všech znamení nejvíce vyrovnanou povahu. Jednají uvážlivě a vyznačují se velkou dávkou trpělivosti a laskavosti. Jsou rozenými optimisty a jejich životní heslo zní:"S úsměvem jde všechno líp." Bývají vzdělaní, snad i proto se rádi pohybují ve společnosti moudrých lidí. Sami na sebe neupozorňují, jsou totiž poměrně nesmělí. Občas dokonce cítí nutkavou potřebu stáhnout se do ústraní, meditovat a přemýšlet o sobě i okolním světě. Mají vrozený cit pro spravedlnost a je jim cizí každá forma násilí. Patří k těm lidem, kteří kolem sebe šíří klid, štěstí a radost.
22.3.-31.3, 24.9.-3.10.
LÍSKA (laskavá a netrpělivá)
Líska je nenáročný keř zrovna jako lidé zrození ve dnech brzkého jara a podzimu. Jsou nenápadní, nesnaží se upoutat pozornost okázalými gesty a plamennými projevy, přesto mají na ostatní úžasní vliv. Jejich osobitý půvab jim pomáhá dosažení životního cíle spolehlivěji, než by se mohlo zdát. Jsou přívětiví k druhým, někdy až ke škodě svých nejbližších přátel a rodiny. Rádi působí na veřejnosti, milují společnost a společnost miluje je. V jednání s druhým jsou vždy úspěšní. Jejich intuice, vyrovnanost a inteligence jim velí, kdy táhnout do boje a kdy raději ustoupit. Pokud jim něco nevychází tak, jak by si představovali, takticky počkají na vhodnější okamžik. Dosáhnou-li vysokého postavení, nikdy ho nezneužívají ve svůj prospěch. Jsou velkorysí a srdeční. Ovšem v lásce s nimi vyjít bývá tvrdý oříšek. Partneři se špatně vyrovnávají s jejich nepředvídatelnou povahou. Lísky jen pomalu stárnou a dobře překonávají hluboké rány osudu. Ze životních zápas vycházejí s omlazeným názorem na svět. Nebývá výjimkou, že se žení či vdávají i v pozdním věku a někteří z nich se stávají otci nebo matkami tehdy, kdy ostatní myslí už jen na vnoučata.
4.10.-13.10, 1.4.-10.4.
JEŘÁB (přívětivý a zatvrzelý)
Odolný strom, který najdete v rovinách, v podhůří, kolem cest, uprostřed měst i v drsnějších oblastech. Tiše a samozřejmě plodí v podmínkách, kde jiné stromy hynou. Také lidé zrození v tomto znamení se dokážou účinně postavit proti obtížím osudu. Ačkoliv se to nezdá, jemnost zakletá v Jeřábu je silná a vytrvalá. Bývají to lidé vkusní, mají filosofickou povahu. Přemýšlejí o zákonitostech tohoto světa a s chápavým úsměvem přecházejí poklesky své i druhých. Moc dobře vědí, že každá mince má svůj rub. Jsou manuálně zruční a projevují umělecké nadání. Jsou mezi nimi malíři, architekti, módní návrháři, filozofové i lékaři. Milují vášnivě, jejich city jsou plné, i když nepříliš stálé. Mají touhu hledat, těší je noví lidé a nové poznatky. Někdy mění sympatie. Jsou skromní a obětaví. Pro druhé dokážou udělat maximum, na odměnu nečekají. Motivací je uznání a pochvala, i když se při ní rdí stejně jako plody jeřábu.
11.4.-20.4., 14.10.-23.10.
JAVOR (pevný a uzavřený)
Samo jméno tohoto stromu a jeho pevné šedavě bílé dřevo vyvolávají představu hudby a poezie. I lidé narození v jeho znamení jsou citliví. Svou nesmělost a zdrženlivost skrývají za siláckými slovy a velkými gesty. Protože jsou citově zranitelní, stylizují se do role cyniků, kteří rádi zlehčují cokoliv vážného či patetického. Ale za tvrdou maskou najdete chápavou poetickou duši. V lásce jsou to lidé složití. Chtějí protějšku imponovat, takže mu vnucují své rozmary. Člověk narozený ve znamení Javoru je originální, v davu ho zaručeně nepřehlédnete. Je inteligentní a ambiciózní, vzdělaný, obdařený vynikající pamětí. Když si oblíbí nějaký obor nebo projeví o něco hlubší zájem, lehce si osvojí spoustu informací. Jakmile pochopíte složitou a rozporuplnou povahu Javoru, poznáte člověka, na kterého se hned tak nezapomíná.
21.4.-30.4., 24.10.-11.11.
OŘEŠÁK (vytrvalý a žárlivý)
Statný strom, který v krajině rozhodně nepřehlédnete. Podobný je i člověk zrozený v tomto znamení. Je zvláštní a upoutá vaši pozornost. Má osobitý půvab a šarm, je sebevědomý a zvyklý spoléhat sám na sebe. K ostatním je nedůvěřivý. S lidmi jedná zdvořile, ovšem své záměry a cíle dokáže uskutečňovat i tvrdým způsobem. Pravý "ořechový" člověk je plný rozporů - na jedné straně se jeví jako tvrdý a egoistický partner, na straně druhé zahlédnete v jeho čích strach. Moc dobře ví, jaké je to být sám a osamoceně bojovat o vlastní existenci. Navíc mu chybí pružnost, což mu na popularitě zrovna nepřidá. Přesto bývá obdivován a těší se značné autoritě.Nikdy neodpočívá, je to neuvěřitelný pracant. Stinnou stránkou věci je, že nenechává odpočinout ani druhé. Respekt u něj budí osoby ve vyšší funkci a také obdivuje všechny, kteří mají pevnější vůli a jsou inteligentnější než on sám.
15.5.-24.5., 12.11.-21.11.
KAŠTAN (spolehlivý a tvrdohlavý)
Mohutný košatý strom poskytující blahodárný stín i v největších parnech. Pod jeho korunou najde ochranu každý, kdo ji skutečně hledá. Člověk narozený ve znamení Kaštanu má smysl pro spravedlnost, hájí práva svá i bližních. Zastane se slabších a nemocných. Těší ho rodinný život, je oddaným partnerem. V kritické situaci dokáže pohotově reagovat, zachová klid a pevné nervy. Kaštan bývá zvědavý a společenský. Zajímají ho lidé i jejich problémy a setkáváním s nimi se stává moudrým. Nepříjemnou stránkou jeho společenských aktivit je skon ke klevetám a jízlivosti. Osud Kaštanu závisí na okolnostech - má-li štěstí a milujícího partnera, dostane se vysoko. Nikdy se nevzdává a proti překážkám bojuje vytrvale. Většinou vítězí.
25.5.-3.6., 22.11.-1.12.
JASAN (přátelský a věrný)
Ztepilý strom, který kvete už během dubna ještě před olistěním. Je patronem lidí milovaných všemi. Podobně jako jasan miluje slunné prostředí, tak i osoby narozené v jeho znamení září a proteplují mezilidské vztahy dobrou náladou a milým úsměvem. Když se jim daří, jsou oslňující. Jejich jas, energie a impulsivnost ovlivňují blízké okolí. Pokud jim něco nevyjde, odklidí se do stínu a trpělivě vyčkají na novou příležitost. Jsou ctižádostiví a velmi schopní. Nikdy je nepodceňujte, dobře vědí, co chtějí, a vytčeného cíle zpravidla dosahují velmi snadno. Ostatním lidem není ve stínu Jasanu špatně, a to ani v nejtěžších situacích. Jasan vždy dokáže vykouzlit teplo domova a lidské blízkosti. Jeho povaha je nevšední, třebaže někdy sobecky sleduje své cíle a prospěch. Ale lidé mu to rádi odpustí - je přece tak milý a příjemný! A ještě jedna krásná vlastnost Jasany ctí - v lásce jsou vždy věrní. Pokud si vás Jasan vybere jako životního partnera, nevymění vás za všechny pomíjivé krásy světa.
4.6.-13.6., 2.12.-11.12.
HABR (přemýšlivý a pořádkumilovný)
V nížinách a pahorkatinách roste v polostínu strom, jehož šedobílé dřevo je tvrdé, těžké a pevné. I člověk narozený v jeho znamení je seriózní, pořádkumilovný a jako voják vyžaduje přesné plnění povinností. Nedbalost a lajdáctví ho dokážou vyvést z míry. Je typem estéta, který dbá o svůj vzhled,. Tajně sní o slávě a miluje pochvalu. Vzestup či úspěchy druhých v něm vyvolává závist. Ve svém okolí jen těžko snáší lidi nadané a úspěšné. On sám musí vyniknout. Jeho partner musí projevit značnou míru přizpůsobivosti a diplomacie. I v lásce je Habr dost náročný, chce prožít něco neobyčejného, zcela zázračného, ale sám nedokáže vyvinout patřičnou iniciativu. Takže se častěji stává osobou milovanou než milující. Manželství bere jako závazek, který musí celý život vzorně plnit, proto bývá i věrný. Typickým znakem Habru je nedůvěřivost k lidem, což zatěžuje celý jeho osobní život.
14.6.-23.6., 12.12.-21.12.
FÍKOVNÍK (něžný a líný)
Originální, pružný a nezávislý je člověk narozený ve znamení Fíkovníku. Šíří kolem sebe nakažlivou vůni bezstarostnosti. Jeho smysl pro humor a vrozená intuice ho činí člověkem oblíbeným a v mezilidských vztazích šikovným. Je hravý a dokáže se těšit z maličkostí všedního dne. Miluje děti a zvířata a oni milují jeho. S osudem si pohrává, ale mívá štěstí, z nepříjemných životních situací ho vyvedou jeho inteligence a prozíravost. Obtížné překážky neřeší, neboť je dost líný. Někdy působí dojmem povrchního člověka, ale opak je pravdou! Vše, co chce, také uskuteční. Miluje rodinný život, jeho vřelost a kamarádství z něho dělají jednoho z nejzábavnějších partnerů i rodičů, se kterými druhé baví svět.
24.6.
BŘÍZA (bystrá a nedůtklivá)
Krásný elegantní strom symbolizuje osobu s dobrým vkusem, jemnou a citlivou. A jako bříza nenáročná na úrodnost a vlhkost půdy, tak i člověk narozený v jejím znamení nevyžaduje mnoho. Největší problémy prožívá Bříza sama se sebou. Žije vnitřními úzkostmi a nejistotami, proto potřebuje vedle sebe druha či přítele moudrého a trpělivého. Pokud takového najde, promění se Bříza v sebejistého člověka, nesmírně pracovitého, svědomitého, přesného a také úspěšného. Jeho inteligence a fantazie mu zaručují úctu celého okolí. Miluje přírodu a rozumí jí. Jeho vnitřní citlivost a intuice mu vydatně pomáhají ve vztazích s dětmi a zvířaty. V lásce se umí rozdat a charakterizuje jej stálost citů. Pokud je vaším partnerem člověk narozený24. Června, rozhodně prožijete příjemný vztah bez tragických citových ztrát. Vězte, že je mužem či ženou - jak krásně a výstižně říká jedno slovenské úsloví - do voza do koča."
22.12.
BUK (vytrvalý a přísný)
Buk je velmi statný strom s mohutnou korunou, který kvete teprve mezi čtyřicátýma padesátým rokem svého života. Podobné je to i s člověkem narozeným v jeho znamení - začíná pořádně žít až od svých čtyřicátých narozenin, kdy již nashromáždil dostatečné množství životních zkušeností. Je úspěšný v práci a - má-li pevné rodinné zázemí - také v osobním životě. Muži i ženy prožívají ve zralém věku jaro, kvetou a překypují vitalitou, šarmem a elegancí. Ovšem v mládí mívají problémy sami se sebou, a proto ve své blízkosti potřebují člověka, který jim bude oporou a zbaví je nejistoty a úzkosti. Teprve ve středním věku se této závislosti zbaví a naopak se stávají poměrně neústupnými. Jsou dobrými diplomaty, neomylně dokážou vystihnout okamžik, kdy je zapotřebí stáhnout se do pozadí a kdy naopak vytáhnout do boje.

Keltský horoskop I.

14. června 2007 v 16:29 | Marfy |  Zajímavosti a záhady
Jaký strom, taková povaha...:)

Co učili keltští druidové
Keltští druidové se snažili vyčíst osud nikoliv z hvězd, ale spojili narození člověka s určitým druhem stromu. Keltské věštby střídají celkem sedmnáct různých stromů za půl roku, a to po desetidenních obdobích. Proto se během roku opakuje vliv stromů vždy dvakrát, u topolu dokonce třikrát. Pro osoby narození v takové dny, jako jsou jarní a podzimní rovnodennost a oba slunovraty, platily samostatné zvláště příznivé předpovědi, odvozené z vlastností dalších čtyř stromů - životného dubu, krásné břízy, půvabné olivy a neústupného buku.
23.12.-1.1., 25.6.-4.7.
JABLOŇ (citlivá a impulsivní)
Voňavý ovocný strom představuje lidi naplněné zvláštním kouzlem. Přitahují pozornost osobitým půvabem a velkorysostí. Jsou vždy ochotní k dobrodružství a flirtům. Jabloň miluje změnu, proto je jen málokdy věrný v manželství. Najde-li ovšem vnímavého a inteligentního partnera, usadí se a prožívá šťastné manželství. Není lakomá a lidem velmi důvěřuje. Obě tyto vlastnosti vedou k tomu, že jejího přátelství lidé často zneužívají. Patří k lidem, kteří přečtou vše, co jim padne do ruky, má vědecké nadání, oslňuje hlubokými znalostmi, ale je natolik
moudrá, že se nikdy nepředvádí. Je velkorysá a lehce sentimentální. Má talent prožít pestrý a zajímavý život.
2.1.-11.1., 5.7.-14.7.7
JEDLE (vznešená a pečlivá)
Strom drsné krásy symbolizuje člověka obdařeného chladným půvabem. Je vždy elegantní a originální. Pohroužen do sebe jen obtížně získává přátele. S nedůvěřivostí si prohlíží okolní svět, který ho v jeho činech jen pramálo ovlivňuje. Často trpí pocitem osamělosti. Ve společnosti vyniká důstojností a zdrženlivostí, nerad vyslovuje své mínění a úsudky o druhých. Ochotně jim však pomáhá při řešení jejich problémů. Jeho houževnatost a vytrvalost až umíněnost mu pomáhají řešit neřešitelné. Každou práci vykonává velmi pečlivě a zodpovědně. Mohlo by se zdát, že Jedle je nudná, ale není to pravda - je pouze velmi složitá. Společný život s ní je vždy zajímavý, neboť bývá velmi vzdělaná a zkušená. V lásce ovšem není zrovna šťastná, na svého partnera totiž klade příliš velké nároky a často ho svou nedůvěřivostí odradí. Když se ale zamiluje doopravdy, je její láska bezbřehá. Věnuje ji ale často těm, kteří si ji vůbec nezaslouží. Navzdory své křehkosti žije dlouho, nesklátí ji ani vleklá choroba.
12.1.-24.1., 15.7.-25.7.
JILM (ctižádostivý a oddaný)
Statný strom se štíhlým kmenem symbolizuje fyzicky přitažlivé lidi. Vyznačují se duševním klidem a pohodou. Dokážou se dobře ovládat, své emoce a soukromé problémy zpravidla skrývají před zvědavým okolím. Jsou ctižádostiví a pracovití. Daří se jim i ve vedoucím postavení, ale obvykle bývají velmi náročnými šéfy, neboť u svých podřízených nestrpí žádné vady a chyby. Snad i pro svůj výběr spolupracovníků jsou často úspěšní. Jsou rozhodní a šikovní. Smysl pro humor jim pomáhá překonávat odpor okolí k jejich despotické povaze. Milostný život s Jilmem není jednoduchý, musíte být vybaveni notnou dávkou tolerance a vytrvalosti. Ale pokud se s Jilmem naučíte vycházet, nejdete v něm partnera s křehce ušlechtilou a rozvážnou povahou.
25.1.-3.2., 26.7.-4.8.
CYPŘIŠ (šťastný a milující)
Silný krásný strom, který se podobá zdravému a šťastnému člověku. Má vzácnou povahu, dokáže se těšit ze života a z jeho drobných každodenních radostí. Je to bytost snad za všech okolností spokojená a klidná. Ve společnosti je pro svou slunečnou povahu velmi oblíbená, srší optimismem a humorem. Má ráda přírodu, k jejím velkým koníčkům patří cestování. Cypřiš je člověk vysloveně rodinný, cítí se dobře v harmonickém kruhu svých blízkých. Nesnáší konflikty, takže jim šikovně předchází. "Rodinná diplomacie" je jeho obor. Má svůj vysněný ideál - dožít se vysokého věku milován a milující. Patří mezi ty vzácné jedince, kteří jsou obdarováni snad nejkrásnějším povahových rysem - jsou obětaví a věrní v přátelství. Važte si Cypřišů!
4.2.-8.2., 1.5.-14.5., 5.8.-13.8.
TOPOL (náročný a rozporuplný)
Mohutný strom s rozložitou korunou a silnými větvemi. Zdobí krajinu, lahodí oku a nestárne. Osoba narozená v jeho znamení bývá fyzicky krásná. Zvláště ženy vynikají takovým půvabem, že vzbuzují zasloužený obdiv mužů a nelíčenou závist něžného pohlaví. Je pozoruhodné, že Topol není domýšlivý. Naopak cítí potřebu počínat si obětavě a pro své okolí nezištně koná záslužné skutky. Ve svých citech bývá ovšem nevybíravý, a proto často zůstává zcela osamělý a nepochopený. K tomu je ještě velmi popudlivý a náladový, což mu vztahy k bližním nijak neusnadňuje. Má srdce schopné velkých citů, ale málokdy dosahuje v lásce uspokojení. Se svým partnerem těžko hledá kompromisní řešení. Utápí se v maličkostech. Když ale jde do tuhého, dokáže být skvělou oporou. Má umělecké, nejčastěji výtvarné nadání. Bývá i dobrým organizátorem. Dejte mu velký úkol, naprostou důvěru a pocit nepostradatelnosti - zapomene na všechny starosti života a vykoná velké věci.
9.2.-18.2., 14.8.-23.8.
CEDR (nápaditý a toužící po dobrodružství)
Urostlý, pevný, vzácně krásný strom. Člověk narozený v jeho znamení se těší většinou dobrému zdraví, sebejistotě a rozhodnosti. Je zajímavý, imponuje svému okolí neotřelými nápady a tvůrčími schopnostmi. Má rád hudbu a rozumí jí. Je pracovitý a v zaměstnání má instinkt vedoucího pracovníka. Ke svým povinnostem přistupuje uvážlivě, i když někdy propadne panice a chová se zbrkle. Cedr celý život touží po dobrodružství, a to především v milostných vztazích, ačkoliv je v podstatě nesmělý, jemný a citlivý. Bohužel také velmi vybíravý - tudíž kdo ví, zda nebude muset celý život čekat na jedinou velkou lásku. Má vrozený odpor k přetvářce a okázalosti, je upřímný až otevřený, což mu často způsobuje velké nepříjemnosti. Lidé ho ale rádi vyhledávají, neboť je milý a plný optimismu. A to je v dnešní uspěchané době dar k nezaplacení.
19.2.-29.2., 24.8.-2.9.
BOROVICE (houževnatá v lásce a zranitelná)
Voňavý, vzácně dekorativní strom symbolizuje lidi, kteří umějí zdůraznit své přednosti. Borovice má ráda útulný domov, cenné předměty a pevné rodinné zázemí. Moc dobře ví, co chce, a proto se snaží od života získat co nejvíce. Ač se to nezdá, je tvrdá, houževnatá a odhodlaná. Pokora je jí cizí. Naprosto nesnáší toho, kdo se jí protiví, a nemá ráda, když věci nevycházejí tak, jak ona chce. Díky své odvaze a schopnosti riskovat jde v životě stále kupředu. V zaměstnání se dokáže prosadit, neboť vyniká pracovitostí., organizačními schopnostmi a logickým myšlením. Přísná a přesná analýza je její největší předností. Nerada si komplikuje život, a tak neštěstí druhých ji sice dojímá, ovšem nic víc. Jen v lásce projevuje slabost - podléhá natolik emocím, že se zákonitě dostavuje zklamání, které hluboce prožívá. Ale i z milostných průšvihů umí vyjít se ctí, což je charakteristickým znakem všech, kteří se narodili v tomto znamení. Borovice je symbolem obzvláště příznivým pro ženy.
1.3.-10.3., 3.9.-12.9.
VRBA (sebevědomá a rozmarná)
Ohebný a pružný strom se širokou korunou symbolizuje citlivou osobu, která se často cítí nedoceněná a nepochopená. Ve Vrbě se spojují dvě povahy - první je snivá , zádumčivá, druhá plná neklidu. Vrba má poctivý charakter, ale žít s není vůbec jednoduché. Jen málokomu se podaří přizpůsobit jejím náročným požadavkům. Bývá rozmarná a někdy si vynucuje pozornost plačtivými až hysterickými projevy. Prožívá mnoho trpkosti, ale jelikož je zároveň velkým bojovníkem , často najde klid a lásku ve vyrovnaném manželství. Člověk s duší Vrby si potrpí na lichotky. Někdy je jak malé dítě, které vyžaduje až nekritický obdiv. Ovšem toho, kdo jej zahrne přízní, považuje za slabocha a brzy jím opovrhuje. Vrba umí naslouchat druhým, je vynikající psycholožka a rozumí bolavým lidským duším. Snad proto dokáže mistrně manipulovat svým okolím. Možná kvůli této vlastnosti často neprožívá skutečné přátelství.
11.3.-20.3, 13.9.-22.9
LÍPA (zasněná a trpělivá)
Silný krásný strom, tak typický pro českou krajinu. Člověk narozený v jeho znamení je plný šarmu a vzácného kouzla. V jeho nitru se však odehrává věčný boj - je to rozpor mezi drsnou realitou a romantickou iluzí. Touží po pohodlném životě, ale nedokáže se psychicky vyrovnat se strastiplnou cestou ke štěstí. Často zaujme ublížené stanovisko. Přitom je Lípa velmi silná a dokáže se neuvěřitelně dobře přizpůsobit obtížným podmínkám. Vždyť Lípa vždy fungovala jako strom ochraňující rodinné štěstí a vysazovala se vedle chalup mimo jiné i proto, že lipové dřevo nepřitahuje hromy a blesky. Když si tuto svoji vlastnost lidé narození ve znamení Lípy uvědomí, dokážou skály lámat. Ostatní jejich společnost vyhledávají, neboť Lípa umí vytvořit přátelskou atmosféru. Je vzácným přítelem, který ovládá umění naslouchat druhým. V lásce bývá ovšem nešťastná, neboť je dosti žárlivá a panovačná. Jen málokomu se podaří objevit její ušlechtilou povahu a změnit Lípu ve vyrovnanou bytost.
21.3.
DUB (silný a energický)
Statný, odolný strom svou vitalitou určuje sílu člověka narozeného v den jarní rovnodennosti, v den, kdy se uvolňuje obrovská přírodní energie. Životnost, odvaha, síla tělesná i mravní - to jsou znaky člověka zrozeného ve znamení Dubu. Neohroženě vystupuje na obranu lidí slabších. V nouzi pomáhá druhým nejen fyzicky, ale i uvážlivou radou, neboť moudrost věků je zapsána do zvrásněné kůry dubu. Je plný energie, nesnáší politikaření, žabomyší války a pomluvy. Celý svůj život hledí jistotu a stálost, paradoxně se však stává jistotou pro druhé. V lásce je obětí prvního hlubšího vztahu, vždy věří, že je to láska na celý život. Patří mezi lidi přímé, je skvělým partnerem pro ty, kteří hledají sílu, poctivost a chápavost. Nesnáší nemoci a léky. Bývá stejně zdravý, jako je zdravé a pevné dřevo dubu.

Vyhledávač původu

14. června 2007 v 15:59 | Marfy |  Srandičky
Strašná hovadnika :D
zde

Jarek Nohavica - Když byl Pepa ještě mladý...

13. června 2007 v 20:11 | Marfy |  Básničky
Naproto dokonalý :D

Když byl Pepa ještě malý (básnička)


Když byl Pepa ještě mladý
nevěděl si s ničím rady.
Chlastal pivo,jedl ovar
byl duševní polotovar.

Na všechny se blbě tlemil.
A pak jednou přišel Emil.
Vzal si Pepu pěkně stranou
"Pepo nemáš na vybranou,
podívej se do zrcadla
toho špeku, toho sádla!"

Dále dodal tichým hlasem:
"Zaprvé, je konec s masem."
Přidává hned druhou radu:
"Jestli nechceš zůstat vzadu,
jabko, rajče, žitný klíček
toť tvůj nový jídelníček!

Pepovi jde hlava kolem
sedí za kuchyňským stolem.
Celý dům už dávno chrní
Pepa zkouší klíčit zrní.

Sedí jako na jehličí,
"Vyklíčí, či nevyklíčí?"
Vyklíčilo! Pepa jásá
a rovnou to zrní spásá.

K tomu rajče,sklenku mlíka,
podívejte na Pepíka!
Je to Pepa nebo není
před očima se nám mění.

Bavit se s ním ne ní hamba,
hlava Havla, tělo Ramba...
Strejda Emil kývá hlavou
"A to vše tou zdravou stravou!"

The Rasmus - Open My Eyes

12. června 2007 v 10:00 | Marfy |  Mix
Moooc pěkný ♥ (video je sestřih z jiných klipů)
Akustická verze:


Bílá VS černá

12. června 2007 v 9:53 | Marfy |  Novinky
Miluju bílou a černou barvu. Dlooouho, vlastně skoro vždycky, jsem měla v blogu černý design, alespoň částečně. No ale to se změnilo. Trochu dýl už tu mam bílou a pomalu mě to začíná deptat... Já chci svojí černou!!! =o) Tak teda myslim, že brzo se to tu změní zase na černou. Nemůžu si pomoct. Tak teď hledám nějaký materiály na nový design :). Kdybyste něco měli, pošlete mi to prosíím na mail akvarko@atlas.cz nebo nechte komentář. Pokud se mi to bude líbit, dostanete diplom, tak neváhejte a posílejte.
MVR!

2. kolo SoNB

12. června 2007 v 9:35 | Marfy |  Novinky
Moji milí, postoupila jsem do 2. kola soutěže o nej blog na snoopy-socool.blog.cz, tak pro mě prosím hlasujte...

Let's Dance - závěr

6. června 2007 v 20:13 | Marfy |  Mix
To je úplně úžasný

Mentální anorexie

6. června 2007 v 20:04 | Marfy |  Referáty
Příčiny:
 • Představy o "ideálu krásy" zobrazující štíhlou ženu - reklamy atd.
 • Psychické újmy - rozvod rodičů, ztráta přítele, kamarádky, nemo nebo smrt blízkého atd.
 • Zdůrazňování dietního režimu v rodině
 • Špatné jídelní návyky
Projevy:
 • Hubenost
 • Zimomřivost
 • Dívce nerostou prsa
 • Vypadávání vlasů
 • Anorektička se vymlouvá, proč nemůže jíst, stává se z ní samotářka, začne se chovat výstředně, ztrácí kontakt s vrstevníky
Řešení:
Pokud dívka zkouší si pomoci sama, opravdu nemá úspěch zaručený, protože mentální anorexie je nemoc založená hlavně na psychice. Léčbou se obvykle zabývá celý tým na pracovišti, kde jsou přítomni lékaři i psycholog a často je nutná i konzultace s psychologem. Léčba je pozvolná a její výsledky se projevují pomalu. Uzdravování může trvat několik měsíců, ale i let.

Edvard Beneš

6. června 2007 v 19:59 | Marfy |  Referáty
Narodil se 28.května 1884 v Kožlanech
Zemřel 3. Září 1948 v Sezimově Ústí
E.Beneš byl 2.československý prezident v letech 1935-1948 (resp. v letech 1935-1938, v období druhé republiky a okupace v letech 1938-1945 byl v exilu, v letech 1940-1945 jako prezident v exilu, dále prezidentem v letech 1945-1948). Byl jedním z vůdců I. odboje a představitel II. odboje.
E. Beneš se narodil v Kožlanech na Rakovnicku jako nejmladší syn rolníka (10. dítě).
Studium:
v mládí studoval na gymnáziu v Praze-Vinohradech (1896-1904)
po maturitě na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy
R.1904 studoval ve Francii na Sorboně a Svobodné škole politických a sociálních nauk
R. 1907 st. V Berlíně
R.1908 doktorát práv v Dijonu (rok poté složil v Praze zkoušky)
Tři roky vyučoval na obchodní akademii v Praze, poté přednášel jako docent na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy.
Po začátku první světové války organizoval vnitřní odboj (Maffie - český výbor odboje proti Rakousko-Uherské monarchii). Zajišťoval spojení odboje s T. G. Masarykem ve Švýcarsku. 1. září 1915 odešel do zahraničí, kde spolupracoval s Masarykem a M. R. Štefánikem. V Paříži organizoval zahraniční protirakouský odboj a reorganizoval kurýrní službu pro spojení s Maffií. Uspořádal cyklus přednášek o Slovanstvu na pařížské Sorbonně, propagoval československý politický program řadou článků ve francouzských novinách. V roce 1916 se Edvard Beneš podílel na ustanovení Československé národní rady, v níž zastával místo generálního tajemníka. Společně se Štefánikem získal souhlas dohodových mocností se zakládáním československých vojenských jednotek a přispěl tak ke vzniku samostatných legií ve Francii, Rusku a Itálii, které se úspěšně zapojily do bojů první světové války. Důležitým výsledkem Benešovy diplomacie bylo uznání Československé národní rady jako představitele nového státu Francií, Velkou Británií a Itálií.
Po vyhlášení svrchovanosti Československé republiky 28. října roku 1918 byl jmenován ministrem zahraničí ve vládě K. Kramáře, domů se vrátil v září 1919
V letech 1921-22 zastával Edvard Beneš funkci československého předsedy vlády, poslancem parlamentu byl v letech 1919-26 a 1929-35. Byl členem a místopředsedou Čs. strany národně socialistické a významně ovlivňoval její politiku. Po abdikaci T. G. Masaryka byl zvolen 18. prosince 1935 za hlavu státu. Ve stejném roce uzavřelo Československo Benešovým prostřednictvím spojeneckou smlouvu se Sovětským svazem (po jeho přijetí do Společnosti národů). Nejpozději od roku 1927 byl svobodným zednářem.
Po dobu okupace a neexistence parlamentu vydávala exilová vláda prezidentské dekrety, jež Beneš jako nejvyšší činitel podepisoval a po němž jsou často nazývány.
Benešova nerozhodnost v únoru roku 1948 usnadnila komunistům převzetí moci v zemi. Za politické krize, vyvolané komunisty, mu ministři demokratických stran nabídli svoji demisi. Beneš jejich demisi po komunistickém nátlaku 25. února přijal a pověřil sestavením nové vlády předsedu KSČ K. Gottwalda. V květnu se prezident komunistům pokusil vzepřít, když odmítl podepsat novou československou ústavu (Ústava 9. května). Měsíc poté, 7. června 1948 abdikoval na úřad prezidenta, jeho nástupcem se pak stal K. Gottwald. Dne 3. září roku 1948 Edvard Beneš zemřel v Sezimově Ústí.

Koncentrační a vyhlazovací tábory

6. června 2007 v 19:55 | Marfy |  Referáty
Termín koncentrační tábor byl poprvé použit v roce 1896, kdy nechal španělský generál Valeriano Weyler y Nicolau koncentrovat kubánské obyvatelstvo do speciálních táborů.
Koncentrační tábory budovala i britská armáda během druhé búrské války v letech 1900-1902 v Jižní Africe (30 až 40 tisíc obětí).
Německá armáda v letech 1904-1909 v Jihozápadní Africe (Namibie) - Gobabis, Lüderitz, Shark Island, Swakopmund, Windhoek (60 až 70 tisíc obětí).
Koncentrační tábory (ghetta, internační tábory, pracovní tábory) neblaze prosluly zvláště z období druhé světové války, kdy sloužily ke shromažďování a likvidaci Židů, dalších tzv. "méněcenných ras", nebo jiných skupin za "méněcenné" prohlášených a, od 30. let, odpůrců režimu na území ovládaném nacistickým Německem. V Norimberských procesech se spojenci snažili o právní potrestání hlavních viníků tohoto systematického vraždění. Oběti jsou odhadovány na mnoho milionů.
Holocaust (resp. holokaust)je označení pro systematické a státem provozované pronásledování a hromadné vyvražďování Židů prováděné nacistickým Německem a jeho spojenci v době druhé světové války. Někteří termín rozšiřují i na pronásledování a vraždění dalších etnických a náboženských skupin, homosexuálů či politických odpůrců režimu.
Nejúčinnějším a nejhrůznějším prostředkem německého holocaustu byly vyhlazovací tábory, kde se hromadně popravovalo zastřelením, oběšením a jedovatým plynem (nejpoužívanější byl Cyklon B). Mrtvoly byly poté hromadně pohřbívány či spalovány.
Po přepadení Sovětského svazu 22. června 1941 nechal Adolf Hitler na území Polska zřídit šest vyhlazovacích táborů:
 1. Chełmno (Kulmhof) (8. prosince 1941 - 17. ledna 1945, přibližně 340 000 obětí)
 2. Osvětim (Auschwitz, Oświęcim) - Původní tábor byl zřízen na místě opuštěných kasáren v dubnu 1940, existoval do ledna 1945, velitelem byl Rudolf Höß. Později v roce 1941 se rozšířil o KL Auschwitz II - Birkenau v nedaleké Březince a v roce 1942 následoval KL Auschwitz III v Monowicích. Počet obětí je odhadován na 1 000 000 až 1 500 000. Tábory v Osvětimi a Březince jsou dnes přístupné veřejnosti.
 3. Majdanek (červenec 1941 - červenec 1944, 300 000-350 000 obětí)
 4. Bełżec (březen 1942 - červen 1943, 436 000 obětí)
 5. Sobibór (květen 1942 - říjen 1943, 260 000 obětí)
 6. Treblinka (červenec 1942 - říjen 1943, nejméně 700 000 obětí, možná však kolem 1 000 000)
Vyhlazovací tábory přežilo 8 103 vězňů.