LEPŠÍ BÝT V PEKLE ŠÉFEM, NEŽ V NEBI BLBCEM......SIMSALABIM!


Jo a pozn. Reklamy na svůj blog laskavě pište sem a nikam jinam...!

Únor 2007

Chiméry blog

26. února 2007 v 17:56 | Marfy |  Spřátelený blogy
No tak to je další suprovej blog, najdete tam toho spoustu, prostě se tam musíte podívat! =D
click

Extra výhra

25. února 2007 v 20:33 | Marfy |  Moje výhry
No ona totiž není extra, ale je to prej vlastně dárek :D Tak dík!

Co dělat při zkoušce

21. února 2007 v 19:32 | Marfy |  Srandičky
  • Přineste si polštář, hoďte si šlofíka (nebo to aspoň předstírejte). Patnáct minut před koncem vstaňte a protřete si oči se slovy: "Ježíši, to je hodin! Tak se do toho dáme." Něco tam načmárejte a odevzdejte o 5 minut dříve.
  • Po rozdání zadání začnete křičet: "Pepo, Pepo, mam výsledky!"
  • Pokud je to zkouška z matematiky, odevzdejte esej. Pokud je to zkouška z jazyka, odpovídejte matematickými symboly. Buďte kreativní. Používejte integrály.
  • Dělejte si vlaštovky. Snažte se trefit asistentovi do levé nosní dírky.
  • Mluvte si celou dobu pro sebe. Debatujte sám se sebou. Pokud budete požádáni, abyste zmlkli, odsekněte, že to slyší vaše myšlenky. Pak si začnete vykládat, jaký je asistent vůl.
  • Po obdržení zadání na něj 5 minut tupě zírejte. Pak vstaňte a začnete křičet: "Vůbec tomu nerozumím a to jsem celý semestr chodil na cvičení! O co jde? A kdo vůbec jste? Kde je ten, co tu má být?!"

Komix

21. února 2007 v 19:28 | Marfy |  Animovaně
Není to sranda =)
Svině

Vtípek

21. února 2007 v 19:06 | Marfy |  Srandičky
V půjčovně loděk pokřikuje plavčík: "Devítko, vraťte se, končí vám půjčovné!" Kolega mu povídá: "Ale my máme jen 8 loděk." "Sakra! Šestko, máte nějaké problémy?"

Lesan, Šiška a záhadné poschodí

20. února 2007 v 20:59 | Marfy |  Povídky
Abych vysvětlila ten divnej název... Minulej rok jsme měli ve škole zadání na povídku a muselo to začínat: "Když jsem se ráno probudil/a, zjistil/a jsem, že sníh sahá až do pátého poschodí." No a tak sem byla originální a napsala to o domorodý vesničce =D
"Když jsem se ráno probudila, zjistila jsem, že sníh sahá do výše pátého poschodí!" řekla Šiška. "Poschodí? Co to je…?" zahučel Lesan. Šiška se zamyslela. Už si zase vymýšlela. Do teď si všichni z tlupy mysleli, kdovíjak není Šiška vzdělaná, když ví, co je to takový "telefon", "záchod" nebo "pěna do koupele". Kousek od jejich domorodé vesničky vede železnice. Jednou šla Šiška na dříví (ne na topení, ale na házení po šamanovi, aby z něj konečně vypadlo, jestli se Šiška vdá; až o dost později se zjistilo, že ze šamana asi nic nevypadne, protože je po smrti) a říkala si, jestli by třeba nebyla legrace naskočit na vlak. Šiška uznala, že asi jo, a tak jí vlak odvezl přímo do nějakého města (neví už ani, jak se jmenuje). Žila byla tam celý týden (poté zase naskočila na vlak a nechala se zavézt zpátky) a mnoho se toho naučila. A naučila se i onu osudovou větu: "Když jsem se ráno probudila, zjistila jsem, že sníh sahá až do pátého poschodí". Šišce se věta nesmírně líbila a byla pevně odhodlaná jí vyřknout před celou tlupou. Celé to mělo jediný háček. Co to poschodí může jenom být? "No, to je taková strašně složitá věc," vymlouvala se Šiška, "a hodně důležitá. Je to ale moc složitý, to byste vy hlupáci nepochopili!" Lesan se zamračil: "Tak takhle mluvíš s náčelníkem? My ti ukážeme, co je to poschodí!" Šiška se mu ale jenom vysmála. "Hahaha! Lesan a jeho parta! No to mě podržte!" V hloubi duše se ale bála, že Lesan a spol. na to přeci jenom přijdou dřív než ona. Lesan už si v duchu brousil oštěp, na nejlepší cestě Šišku probodnout, ale jeho bratr Pralesan ho zadržel. Šiška nakvašeně vyskočila a uraženě odešla.
"Co budeme dělat?" ptala se Lasička Lesana. Ten ale pořád nevraživě civěl před sebe a v duchu mučil Šišku. "Pověsím jí za ucho na strom…" mumlal si pro sebe. Lasička se na něj nechápavě podívala. "Cože?" Lesan se probudil ze svého dumání. "Kdo? Co?" zeptal se a vyděšeně koukal kolem sebe. "No, Lasička se ptá, co budeme dělat," zopakoval trpělivě Hačakaš. "Jo tááák, to je jasný," zadumal a mnul si neexistující vousy. "No, já bych třeba, ehmmmm… zkusl zjistit, no to… jako že co je to ten, éééé… poschodí!" vykoktal ze sebe Lesan, jak úpěnlivě se soustředil. Lesan nikdy nebyl zrovna hlava a tohle byl pro něj vážně výkon. "Hm, a jak asi?" oponovala Lasička. "Já vim! Šiška se dostala do města vlakem, tak my taky!" napadlo Čičmunda.
Tlupa na nic nečekala a hnala se k železnici. Poslední běžel Lesan, protože si zapomněl ve vesnici zubní kartáček a musel se proto vracet. Chudák, musel běžet velký kus za vlakem (lépeřečeno ho dohonil až když vlak zpomaloval ve stanici ve městě). A tak celá tlupa seskočila z vagónu a flinkala se od nástupiště. "Kde začneme?" vyzvídal Čičmund. "Tady!" rozkázal Lesan a úkázal doprava. Sám nevěděl proč, ale nikdo nic neříkal a tak bylo rozhodnuto.
Možná byste se taky divili, kdybyste potkali celou domorodou tlupu. Každopádně lidé se hodně otáčeli, když viděli bláznivou bandu v čele s chlapem, který si jednou rukou mnul neviditelné vousy a v druhé držel zubní kartáček.
Lesan a spol. tak bloumali ulicemi a asi čekali na zázrak. Všude bylo spoustu podivných znaků, kterým se říkalo písmena, zvláštní stavení pojmenovaná domy a divní tvorovévaní auta. Čičmund se neustále snažil seškrábat z chodníku "ty zvláštní rozčvaňhané něco" (žvýkačky), Lasička se stále rozhlížela, jestli někdo nemá něco dobrého k jídlu (ale antilopu na šalvěji nikde neviděla) a Lesan bez ustání civěl do výloh drogerií, jestli tam někde není nějaký hezký kartáček na zuby (odpověď: "Není. Mám hezčí.") Jenže poschodí nikde.
Tou dobou křížovala ulicemi i Šiška. Sama na sebe byla naštvaná, jak si zavařila. "Poschodí…poschodí…co to jenom je…" bědovala Šiška a zoufale se snažila rozpomenout. Marně. Vzduchoprázdno v jejím (haha) mozku bylo stále hustší.
Textové pole: Markéta Červenková, 2.SA tak tam bloudili, Šiška nevěděla o Lesanovi a spol., Lesan a spol. nevěděl o Šišce. A pokud neumřeli, bloudí tam tak dodnes.

Chrostíci

20. února 2007 v 20:48 | Marfy |  Referáty
Tenhle ref. sem měla v primě. Snad se vám bude hodit
Chrostíci jsou malý až středně velký hmyz, příbuzný motýlům. Oba páry blanitých křídel mají chrostíci pokryté chloupky a štětinkami, u exotických druhůp až šupinkami. U nich lze rozpoznat jinou stavbu šupinek než u motýlů.

Mají štíhlé, přesto silné běhavé nohy.

Většinou létají v noci směrem ke světlu.
Mají lízavě-sací ústrojí, jímž sají nektar.
Dospělí jedinci chrostíka žijí u různých vod, kam kladou larvy. Kladou cca
10 000 vajíček dvěma způsoby:
{ Šikovně upustí nad hladinou
{ Slézají do vody a přichytávají na podklad
Vývoj vajec trvá 9 - 24 dní (závisí to na teplotě)
Larvy mají vyvinuté kousací ústní ústrojí a dýchají keříčkovitými nebo vláknitými vzdušnicovitými žábrami na zadečku, popřípadě hrudi. Nebo dýchají pokožkou.
Larvy rozlišujeme:
ë Eruciformní
ë Kampodeoidní
Eruciformní larvy připomínají housenky a celý svůj život stráví v přenosné schránce. Konstrukce schránky je z výměsků snovacích žláz a je obalena různým materiálem (písek, kamínky…)
Před kuklením se e.l. připoutají k podkladu.
Jsou většinou býložravé (rostliny, řasy).
Kampodeoidní larvy mají mírně zploštělé tělo, přímou hlavu a ostrá kusadla. Výjimečně si staví pouzdra. Většinou však žijí volně nebo si staví obytné i lapací sítě.Textové pole: Chrostíci v Největší zastoupení v severním mírném pásu v Počet čeledí: 43 v Počet druhů: cca 6 500 v V ČR: počet čeledí: 20 v počet druhů: 250 v Délka těla: několik mm, cca 6 – 20 mm v Rozpětí křídel: 20 – 60 mm v Některé druhy: hlemýžďovitý, potoční, proudový, veliký, malý, žlutorohý, dvouskvrný…Přezimují jako larvy, popřípadě jako vajíčka.

Potkan a krysa

20. února 2007 v 20:45 | Marfy |  Referáty
Třída: Savci (Mammalia)
Řád: Hlodavci (Rodentia)
Čeleď: Myšovití (Muridae)
Rod: Krysa (Rattus)
Druh: Potkan (Rattus norvegicus)

Divoce žijící potkan
Původní domovinou potkana jsou bažinaté oblasti jihovýchodní Asie, odkud se s rozvojem námořní dopavy rozšířil prakticky do celého světa. Stejnou cestou se do Evropy a do Ameriky dostala mnohem dříve i krysa (Rattus rattus). Její nejstarší nálezy v Evropě se datují ještě před začátek našeho letopočtu. Potkan však díky své větší přizpůsobivosti a schopnosti žít ve vlhkém prostředí krysu na mnoha místech, zejména ve vnitrozemí, vytlačil. Na našem území se začal výrazněji rozšiřovat v 18. století a dnes již početně nad krysou jednoznačně převažuje. Žije v podzemních kanálech a městských stokách, ve sklepech, skladištích, zemědělských objektech, na březích potoků a řek, a to až do nadmořské výšky 1500 metrů.
Kromě rozšíření a způsobu života se od krysy liší i vzhledem. Potkan je v dospělosti větší a má slabě osrstěné boltce, které jsou krátké a po přehnutí nedosahují k očím. Jeho ocas je lysý, šupinatý, svrchu tmavší než vespod, nikdy svou délkou nepřekračuje délku těla a u kořene je výrazně zesílený. Hlava je zepředu mírně zaoblená a uši jsou menší. Barva srsti u potakna i u krysy značně kolísá, dá se říci, že potkan je spíše hnědý až šedohnědý kdežto krysa někdy až černá.
Divoce žijící potkan se živí zrním, zbytky potravin, odpadky, denně zkonzumuje asi jednu desetinu své hmotnosti. Někdy napadá i jiné savce a to až do velikosti králíka. Umí velmi dobře plavat, na rozdíl od krysy ale málokdy šplhá po stromech nebo po stavebních konstrukcích. Potkani žijí v koloniích se složitou vnitřní hierarchií, základem každé kolonie je většinou jeden pár zvířat, ostatní členové jsou s nimi příbuzní. Kolonie si sama reguluje počet a kvalitu mláďat, slinější samice se nikdy nepáří se slabším samcem, slabí jedinci jsou vytlačováni na okraj kolonie a nemají šanci se zapojit do rozmnožování.
Potkani se mohou množit po celý rok, po 22-24 denní březosti rodí 1-15 mláďat, která po 4 měsících dospívají. Potkan se může dožít až 4 let, 25% zvířat však nežije déle než 20 měsíců.
Srovnání krysy a potkana
Parametr
Potkan
Krysa
Délka těla
160-270 mm
158-235 mm
Délka ocasu
125-230 mm
186-252 mm
Délka zadního chodidla
30-45 mm
29-40 mm
Délka ušního boltce
18-22 mm
22-26,5 mm
Váha (G)
140-500 g
135-256 gMořští měkkýši

20. února 2007 v 20:41 | Marfy |  Referáty
Takovej krátší referát, ale snad někomu pomůže =)

Měkkýši v mořích a oceánech

První měkkýši přišli na svět přibližně před 400 miliony let.
Co je pro ně typické: mají vápencovou spirálovitou schránku - ulitu, 2 páry tykadel a svalnatou nohu
Dělí se na:
Plže - měkkýši dýchající plícemi, kteří se nadechují nad hladinou
Mlži - měkkýši dýchající žábrami, žijí na dně
Měkkýši v moři žijí při pobřeží a ústí řek do moře. Musí přežít i když s nimi příliv hází o skálu. Většina měkkýšů je přichycena k povrchu - skále (slávky) nebo se zahrabávají do písku (srdcovky)
Měkkýši, jako jsou slávky, čistí znečištěnou vodu. S potravou totiž přijímají i jedovaté chemické látky a škodlivé bakterie. Jiní živočichové, kteří se jimi živí, se většinou otráví.
V mořích žijí zejména mlži. Existují také hlubinní mlži.

Cena z Katy deníčku

19. února 2007 v 16:07 | Marfy |  Moje výhry
Tuten diplom jsem vyhrála na http://katydenicek.blog.cz Dík moc!

Návštěvní kniha

12. února 2007 v 12:24 | Marfy |  Ostatní
Tady mi můžete zanechat jakýkoliv vzkaz, může se týkat blogu, nebo jestli něco potřebujete, máte připomínku na mojí osobu (opovažte se :), nebo pokud jste psychicky slabší a potřebujete se tu vyřádit, tady máte prostor
Prostě pište!

Citát

12. února 2007 v 12:14 | Marfy |  Přátelství a láska
Láska může umřít na pravdu, přátelství na lež.
docela pravdivý...ale smutný

Jak násobí číňani

12. února 2007 v 11:54 | Marfy |  Srandičky
Tak to je docela hustý... =)

Přátelé v několika jazycích a smyslech

11. února 2007 v 18:15
Dneska jsem nějak přemejšlela o kamarádech a tak a nějak mi to nedalo a začla jsem si hledat jak se řeknou slova okolo kamarádství v různých jazycích.


Anglicky: /myslim že tohle většina z vás asi vědět bude
kamarád = comrade, fellow
protekční kamarád = crony
přítel = friend
přítelkyně = friend, girlfriend
Německy: /to asi taky
kamarád = r Kamerad, r Gefährte
kamarád z mokré čtvrti (to mě dostalo:D) = r Schnapsbruder
přítel = r Freund
přítelkyně = e Freundin
přítelkyně nejmilejší =) = e Busenfreundin
Francouzsky:
kamarád = camarade, compagnon
přítel = ami
přítelkyně = copine
přátelé na život a na smrt = amis à la vie et à la mort (to je umělecký :D)
Italsky:
přátelé = nostri
kamarád = amico
přítel = amante
přítelkyně = amica
Španělsky:
kamarád = amigo
velmi dobrý kamarád = amigazo
kamarádka = amiga
přátelé = amistad, lado

Diplom a nápisy pro Luise

5. února 2007 v 19:15 | Marfy |  Soutěž o nej blog
Luis skončil na 3. místě.
Gratuluju!

Diplom a nápisy pro JezaxXx

5. února 2007 v 19:04 | Marfy |  Soutěž o nej blog
JezaxXx vyhrál druhý místo
Gratuluju! a tady máš ceny

Diplom a nápisy pro Katy

5. února 2007 v 18:25 | Marfy |  Soutěž o nej blog
Katy vyhrála soutěž o nej blog, takže si zaslouží, aby i ceny dostala jako první =D
Moc gratuluju!